Relaxační pobyty

        Z hlediska relaxačně léčebných pobytů, jsou zde ideální podmínky pro návštěvníky s dýchacími potížemi. Skoro stále zde fouká čerstvý vítr, který dovede, hlavně na podzim, zesílit v pořádnou vichřici. V létě bývá chladný, vane sem přes dunajské údolí přímo z Alp. Lidé a zvláště děti trpící dýchacími potížemi nalézají v Novohradských horách úlevu a harmonizaci.

 

        Pro návštěvníky hledající sport či odpočinek spojený s rehabilitací jsou zde pak k prozkoumání několik kilometrů vzdálené příhraniční rašelinné lázně " Moorheilbad Harbach". Cílem lázní v Harbachu je skloubit kvalitní život s terapií. Lázně Moorheilbad Harbach jsou zaměřeny na pět hlavních oblastí: 

1. Léčebný resort pro osoby trpící revmatickými chorobami. Léčebná síla rašeliny je zde doplněna o moderní péči.

2. Ortopedie a ortopedická rehabilitace po úrazech a operacích s důrazem na obnovení kvalitního života.

3. Centrum páteře zaměřené na prevenci, rehabilitaci a léčbu silných bolestí.

4. “Životní stylové centrum“ – je vědecky zaměřené poradní centrum pro zlepšení kvality života. Uvědomíte si vlastní tělo a žijete v souladu s tím, co vám říká.

5. Aktivní centrum “Xundwärts”, což v překladu znamená “směrem ke zdraví”. Profesionální i amatérští sportovci zde najdou profesionální tým kvalifikovaných spolupracovníků, kteří jim rádi poradí.